prawo

Masz firmę? Patrz przyszłościowo

Jeśli chcesz otworzyć biznes, nie możesz myśleć, że to jest łatwe, bo nie jest. Ale proporcjonalnie do wysiłku idą zyski. Gdy już masz firmę, wiesz jak jest. Praca jako przedsiębiorca jest bardzo szczegółowa, nieraz detale decydują o zysku lub stracie. Musisz też zwracać uwagę na wiele rzeczy. Musisz być kreatywny. Musisz być szefem. Musisz trzymać wizję swojego biznesu i realizować ją w każdej rzeczy, którą robisz dla tego biznesu. Ale „dzisiaj” to nie wszystko.

Jako właściciel firmy musisz pamiętać, że długoterminowe cele i proces Twojego biznesu mogą się wydarzyć tylko wtedy, gdy planujesz to teraz, a nie w dzień.
Prawdopodobnie słyszałeś, jak ludzie mówią ci, że musisz; „Żyj w dzień!” Jako przedsiębiorca nie jest to możliwe i nie powinno być sposobem, w jaki prowadzisz swój biznesowy program.

Dlaczego nie?

Przez większość czasu chcielibyśmy myśleć, że tak naprawdę wszystko, co musimy zrobić, to ułożyć plan i trzymać się go. Jakoś wszystko się ułoży. Musi. To wszystko, co może zrobić. Jednak z biznesowego punktu widzenia jest o wiele więcej do przemyślenia. Na przykład możesz mieć pracowników, którzy potrzebują środków pochodzących z Twojej firmy na codzienne wydatki.
Być może będziesz musiał wziąć pod uwagę ogólne korzyści, jakie masz w utrzymaniu firmy.

A co z twoimi aktywami? Czy przejdą przez ten proces? A co z przepływem gotówki? Co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak?

Wszystkie te rzeczy to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o zrujnowanie biznesu w dłuższej perspektywie. Najważniejsze jest to, że musisz zastanowić się, jaki będzie Twój biznes dzisiaj, a także za dziesięć, dwadzieścia i więcej lat.

Pomyśl o tym

Zanim zaczniemy, ważne jest, abyś zrozumiał dwie koncepcje swojej działalności biznesowej. Kiedy podejmujesz decyzję w swojej firmie, zadaj sobie przede wszystkim te pytania.

1. Kiedy podejmę tę decyzję, jakie są jej krótkoterminowe i natychmiastowe skutki? Jak to wpłynie na moją firmę dzisiaj?
2. Kiedy podejmę tę decyzję, jaki jest długoterminowy skutek tego wyboru? Jak ta decyzja wpłynie na moje miesiące i lata biznesowe od teraz?

Możesz też pomyśleć o inwestycjach, które na dłuższą metę mogą stanowić świetny zastrzyk funduszy dla Twojego biznesu. Wstąp na Gospodarka Info i sprawdź szczegóły.

Kiedy poświęcasz czas na uważne rozważenie decyzji, które mają miejsce przed tobą, stawiasz siebie na odpowiedzialność za swoje przeznaczenie. Jeśli pozwolisz kartom upaść tam, gdzie mogą, możesz nie być w biznesie za sześć miesięcy od teraz. Dlatego podczas pracy nad tym e-bookiem zadaj sobie pytanie, jakie kroki możesz teraz podjąć, aby poprawić ogólny poziom Twojej firmy w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Oczywiście powinniśmy wspomnieć, że nigdy nie ma pewności co do tego, co przyniesie przyszłość. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy naprawdę podejmujesz właściwą decyzję, czy nie. Ale to, co musisz tutaj zrobić, to zapewnić jutro najlepszą możliwą szansę. Nie pozwól, aby to się po prostu stało, spraw, aby dzień dzisiejszy liczył się do jutra, a jutro też jutro.