Kiepski PR w firmie? Sprawdź jak temu zaradzić

Internetowy serwis WikiLeaks to kiepski PR amerykańskiego rządu i polityki międzynarodowe. Serwis ów, mający swoje serwery w Szwecji, co rusz publikuje ściśle tajne, tajne, bądź poufne dokumenty amerykańskiej administracji, dokumenty ów naruszają rażąco tajemnice rządu tego kraju.

Kiepski PR

Faktem jest że ludzie spiskowali, spiskują i spiskować będą, historia zna wiele takich przypadków, czego dowiódł sam Machiavelli. Podanie wiadomości tajnych do wiadomości publicznej strasznie ogranicza możliwości tajnych służb amerykańskich i ich sojuszników. Z jednej strony ma to sens, albowiem służby specjalne zawsze coś mają „na sumieniu”, trzeba byłoby być naiwnym by gdybać że tak nie jest. Z drugiej zaś strony ów PR uprawiany przez WikiLeaks może się przyczynić do wzrostu wiedzy terrorystów, oraz rządów krajów takich jak : Chiny, Rosja, itp. Na tematy które mogą pogrążyć USA. oraz całe NATO w chaosie dezorganizacji. Nie byłoby zatem dziwnym, gdyby de facto o to komuś dokładnie chodziło.

Zakładanie nowej firmy a PR

Zakładając swoją nową firmę należy pamiętać o tym, aby robić sobie od razu duże znajomości i powiększać relacje z innymi firmami. Jest to prosty czynnik, dzięki temu nasza firma ma po prostu większe szanse na szybszy i lepszy rozwój i rozpowszechnienie się. Nie można jednak od razu staczać walk marketingowych z firmami, które to już istnieją od dłuższego czasu, bo jak wiemy nasze szanse są bardzo małe. Mimo wszystko warto zadbać o PR, ponieważ na przykładzie Apple możemy się przekonać, że warto – jakim PR-em aktualnie cieszy się amerykański hegemon w świecie IT? Sprawdź to na portalu www.informacjeonline.pl.

WikiLeaks jak wiemy czasami pozwala sobie za dużo i to właśnie przez to dochodzi do głupich sytuacji i pojedynków między innymi inwestycjami. Dlatego też nie można od razu działać na złość innym, warto robić o sobie dobre zdanie i zawierać nowe kontakty, które to jak wiemy w zupełności pozwolą nam na rozpowszechnienie swojej firmy. Wiele ludzi jednak nie bierze tego aż tak bardzo do serca, jednak skutki tego są wszystkim znane. Aby stworzyć własną firmę i wprowadzić w obieg dobre zdanie o niej musimy naprawdę bardzo dużo się namęczyć. Prędzej czy później sami zobaczymy pozytywne tego skutki.