Jak oszczędzać, to tylko w dolarach i euro

Pomimo faktu, iż oprocentowanie wkładów walutowych jest bardzo niskie, to nie zniechęca to klientów, których celem jest regularne oszczędzanie. W konsekwencji oszczędności odpływają z depozytów złotowych oraz kont, a napływają na te prowadzone w euro, dolarach oraz funtach brytyjskich. Trend ten utrzymuje się od kilku lat, co świadczy o tym, że tego rodzaju działanie musi być efektywne. Jakie czynniki przemawiają za tym, aby oszczędzać w dolarach oraz euro?
Walutowy zawrót głowy.
Z badań przeprowadzonych przez Gerda Broker wynika, iż Polacy w walutach obcych posiadają łącznie 67mld złotych. Ich udział sukcesywnie zwiększa się z roku na rok – obecnie jest to najwyższa suma na przestrzeni ostatniej dekady. W ciekawy sposób mówi o tym na łamach portalu – parkiet. com jeden z ekspertów finansowych :
Wartość pieniędzy zgromadzonych na lokatach złotowych zmniejszyła się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o ponad 19 mld zł, czyli o 6, 4 proc. Jednocześnie wartość terminowych lokat walutowych wzrosła w tym czasie o 966 mln zł, do 18 mld zł, czyli o 5, 5 proc. I to mimo spadku kursu głównych walut (euro o około 2, 5 proc. i dolara o ponad 8 proc.), co zmniejszyło stan konta w przeliczeniu na złote – wylicza Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker.
Inwestycja w którą walutę najbardziej się opłaca?
Zgodnie z ostatnimi badaniami wynika jednoznacznie, iż na ten czas najlepszą alternatywę stanowi mimo wszystko ugruntowany w skali światowego rynku finansów – dolar amerykański. Obecnie największe oprocentowanie w przypadku waluty zza oceanu dotyczy IdeaBanku – w skali 3 miesięcy wynosi ono 0. 65%, co jest wynikiem imponującym. Biorąc pod uwagę tą samą walutę w skali 6 miesięcy najlepszą ofertę przygotował Getin Bank – 0. 75, oraz w skali roku 1%. Owe propozycje wypadają zdecydowanie korzystniej od ofert konkurencji, dlatego są doskonałym sposobem na zaoszczędzenie dodatkowych środków. Zajrzyj na stronę https://www.legnicainfo.pl/, aby znaleźć kantory walutowe w Legnicy z najlepszą ofertą.