Gdzie sprzedać złoto fizyczne?

W obecnych czasach, gdzie inflacja rośnie zauważalnie z miesiąca na miesiąc wiele osób postanawia ulokować swoje ciężko zarobione środki w złocie. Złoto to kruszec, który w dużym uproszczeniu potrafi ponadczasowo zachować swoją cenę, nie zważając na zmiany wartości poszczególnych walut.

Złoto służy do zabezpieczenia swojego majątku na niepewne czasy, które wszyscy mamy nadzieję, nie nastąpią. Co w sytuacji, jeżeli jednak przyjdzie okres, w którym konieczna będzie wymiana posiadanego złota na fizyczną gotówkę?

W takiej sytuacji najlepiej powrócić do tego samego miejsca, w którym złoto zakupiono. Do tych samych Dealerów, tej samej mennicy czy innych, tych samych, placówek. Jest to bezpieczne natomiast nie do końca opłacalne. Każdy Dealer musi zapłacić 2% podatku PCC od transakcji, a także uwzględnić w oferowanej cenie wysokość swojej prowizji od kolejnej sprzedaży. Z tych powodów może okazać się, że cena jaką otrzymasz będzie znacznie niższa, niż ta, której się spodziewałeś. Znajdź lokalne skupy złota w Kaliszu na stronie https://www.kaliszonline.pl/.

Nieco mniej bezpiecznym rozwiązaniem jest sprzedaż złota na rynku wtórnym, osobom czy podmiotom prywatnym. Dzięki takiej transakcji jesteś w stanie wynegocjować dla siebie korzystniejszą cenę niż w pierwszym przypadku. Zwróć jednak uwagę, aby transakcja odbyła się w miejscu publicznym, w obecności innych osób. Miej także ze sobą swój własny sprzęt (np. Linijkę Fischa), który udowodni autentyczność sprzedawanego przez Ciebie złota. Nigdy nie polegaj tylko i wyłącznie na magicznych urządzeniach osób, z którymi handlujesz.

Istnieje także możliwość odsprzedaży złota w lombardzie. Jest to najmniej korzystna opcja, ponieważ placówki te bardzo zaniżają oferowaną cenę.

Pamiętaj, że stan fizyczny złota, w jakim je przynosisz ma znaczenie na wysokość wynegocjowanej ceny. Zadbaj zatem, aby przechowywać swoje złoto w odpowiednich warunkach, w których nie ulegnie powierzchniowemu czy częściowemu zniszczeniu.