Jak kupić pierwszą nieruchomość – od zera do milionera

Mówi się, że biznes w branży nieruchomości to najlepszy biznes aby prowadzić dochód pasywny, jednak dziś omówimy jak zakupić pierwsze mieszkanie, tudzież nieruchomość, czyli na tzw. Flipa, zacznijmy od tego jak w ogóle zabrać się za szukanie takiej ruchomości?

Szukanie okazji

W sprawie szukanie ofert pod zakup pierwszej nieruchomości, warto skontaktować się z [b]pośrednikiem[/b], dlaczego?
Pośrednik bardzo często ma wiedzę zbliżoną do prawnika, czyli zna się na rzeczach prawnych, co pozwoli nam na w pełni legalny i bezpieczny zakup, taka konsultacja kosztuje około 200/300 złotych.
Kiedy nabierzemy doświadczenia, możemy szukać na stronach takich jak www.otodom.pl.
Innym ciekawym sposobem jest także spacer, bardzo często podczas spaceru, możemy zobaczyć ogłoszenie na płocie, że jest jakaś działka lub nieruchomość na sprzedaż.

Ekipa remontowa

W przypadku ekipy remontowej warto zatrudnić [b]inspektora[/b] i tutaj wiele osób może zapytać "dlaczego?", a samej ekipy możemy poszukać na oferteo.pl.
Kiedy zaczynamy nie mamy wszelakiej wiedzy, oraz nie mamy pojęcia na każdy temat, a kiedy zaczynamy remont w nieruchomości, musimy mieć pewność, że ekipa nas nie oszuka, prawda?
Dlatego warto by pilnował ktoś naszą ekipę, aby nikt nas nie oszukiwał.
Dobrym sposobem będzie zapytać naszą ekipę remontową co oni by zrobili w danym pomieszczeniu, ponieważ wtedy możemy zobaczyć ich doświadczenie, jeśli dadzą ciekawy i mądry pomysł, wtedy widać, że faktycznie mają pojęcie, a kiedy będą odpowiedzi typu – "Nie wiem" – możemy się domyślać, że za dużego doświadczenia panowie nie mają.

Sprzedaż

Kiedy zdecydujemy się na sprzedaż, warto skontaktować się ponownie z pośrednikiem, tym razem nie jednym a kilkoma, dlatego że każdy poda inną cenę i właśnie po to warto skonsultować się z kilkoma i mniej więcej uśrednić ich kwoty w jedną konkretną cenę.
Jeszcze jedną ważną kwestią jest to, że od momentu zakupu stajemy się właścicielem nieruchomości, jednak dopiero w następnym miesiącu płacimy podatek – przykład – kupujemy nieruchomość 3.04.2021 to podatek zapłacimy 3.05.2021
Jeśli chodzi o to jak zrobić pierwszego – firma czy osoba prywatna tutaj nie ma znaczenia jeśli chodzi o pierwszego flipa, możemy to zrobić jako osoba prywatna i nic złego się nie stanie, jednak każdy następny musimy robić jako w pełni zarejestrowana firma, jest też możliwość działania w spółce.

RRSO – co to jest i jak pomoże w ocenie pożyczki?